Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Obsługa procedur OSS i IOSS dla Mała Księgowość Rzeczpospolitej

Dodaliśmy w KT Konwerter Księgowy obsługę eksportu dokumentów sprzedaży w procedurach OSS i IOSS dla programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej.

8 września 2021 producent programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej opublikował wersję 2021.9.2 która umożliwa zaimportowanie informacji, że sprzedaż miała miejsce przy zastosowaniu procedur OSS lub IOSS.

Bez zbędnej zwłoki dostosowaliśmy KT Konwerter Księgowy do tych zmian i od wersji 2021.9.0.1196 można eksportować dokumenty do Małej Księgowości Rzeczpospolitej wraz z informacjami o OSS i IOSS.
Eksportowane dokumenty w zależności od pozyskanych danych źródłowych zawierają odpowiednie oznaczenie rodzaju transakcji: wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość (OSS) lub wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów importowanych (IOSS) oraz oznaczenie kraju, w którym nastąpiło zakończenie dostawy towarów i należy rozliczyć podatek według jego stawek VAT.

Obecnie dane o zastosowaniu procedur OSS można pozyskać dla formatów Amazon, Excel, wFirma.pl. Lista ta szybko będzie ulegała rozszerzeniu. Zachęcamy do monitorowania naszej strony i mediów społecznościowych w celu otrzymywania informacji o kolejnych formatach dostosowanych do obsługi OSS.