Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Jak sprawdzić zawartość pliku JPK

Importując do systemów księgowych pliki JPK zdarza się, że wyniki odbiegają od oczekiwań. Okazuje się, że nie wczytały się poprawnie kwoty lub brak oznaczeń grup GTU i porcedur JPK. Pojawia się wówczas niepewność gdzie tkwi błąd. Czy winny jest moduł importujący dane, czy też może same dane w importowanym pliku JPK są niepoprawne.
Jak to szybko sprawdzić? Można przejrzeć zawartość pliku JPK, który ma strukturę XML. Jednak dla osoby, która nie zna zawiłości XML, nie jest to zbyt czytelne.
Aby ułatwić sprawdzanie zawartości plików JPK stworzyliśmy darmowe narzędzie KT JPK. Wyśiwetla ono wskazany plik JPK w prostej i czytelnej, tabelarycznej formie. Dzięki temu nie trzeba przebijać się przez znaczniki XML, a dane są łatwo dostępne.
 

 

Dodatkowo szerokie możliwości filtrowania i wyszukiwania umożliwiają szybkie sprawdzenie nawet bardzo dużych zbiorów danych.

 

 

Możliwe jest także filtrowanie danych w danej kolumnie oraz budowanie zaawansowanych filtrów po wielu kolumnach.

Obecnie KT JPK pozwala na przeglądanie zawartości plików JPK FA, JPK VAT, JPK V7M(K). Wkrótce zostanie rozszerzony o możliwość podglądu innych plików.
My także używamy KT JPK do celów wewnętrznych, gdy potrzeba rozwiązać zgłoszenie dotyczące problemów z konwersją danych przez KT Konwerter Księgowy. Powinno być także pomocne dla wielu innych osób.
Jesteśmy także otwarci na sugestie dotyczące dodatkowych funkcjonalności programu KT JPK.
Program można pobrać na jego stronie.