Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Faktury z systemu BaseLinker w każdym programie księgowym

Wczytywanie faktur z BaseLinker do systemu księgowego dotąd nie było tak proste. Nowa funkcja w programie KT Konwerter Księgowy zautomatyzuje proces importu danych i uprości pracę księgową.

System BaseLinker udoskonalił zarządzanie sprzedażą internetową popularnych platform, marketplace, sklepów czy firm kurierskich.

Prowadzenie przez przedsiębiorców równoległej sprzedaży w kilku serwisach, jak: Amazon, Allegro, Ebay, a do tego zarządzanie ofertami oraz procesem sprzedaży może stanowić duże wyzwanie. Stąd na rynku zostały wprowadzone systemy ułatwiające zarządzanie sprzedażą online, jednym z nich jest BaseLinker. 

System ten w przybliżeniu oferuje integrację z prawie 30 portalami e-commerce, wyświetla informację o zamówieniach i wpłatach, a w kolejnym kroku wystawia dokumenty sprzedaży.  

Pozwala w pełni obsługiwać wiele zamówień w jednym miejscu co jest bardzo wygodne dla sprzedawcy.  W końcowym procesie sprzedażowym pozostaje przekazanie dokumentów do biura rachunkowego/księgowości.
Obecnie BaseLinker oferuje eksport danych jedynie do kilku programów, dlatego producent przygotował rozbudowane API do tworzenia własnych integracji. 

KT-Soft liderem konwersji dokumentów księgowych na rynku.

Firma KT-Soft korzystając z możliwości udostępnionych od producenta API systemu przygotowała integrację KT Konwertera Księgowego z BaseLinker. W konwerterze pojawił się nowy format danych źródłowych „BaseLinker API”, który nie wymaga wczytywania do konwertera pliku z fakturami.

Do konwersji niezbędne jest podanie indywidualnego tokena uprawniającego do pobrania danych. 

  1. Wygenerowanie tokena: należy przejść w BaseLinker do ustawień konta użytkownika i zakładki API.
  2. Podany kod należy skopiować i wkleić w KT Konwerterze Księgowym w zakładce „ustawienia importu” w polu „token API”.

Następnie program po uruchomieniu konwersji łączy się z bazą BaseLinker, po czym pobiera dokumenty oraz konwertuje je do wybranego systemu księgowego.

Cały proces konwersji dokumentów jest niezwykle prosty. Już dziś tysiące księgowych posługuje się KT Konwerterem Księgowym w swojej pracy. Nowa funkcja wykorzystująca API BaseLinkera jest kolejnym udogodnieniem w pracy księgowości.