Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Elektroniczne paski płacowe – komfort i bezpieczeństwo informacji o wynagrodzeniu

Elektroniczne paski płacowe podniosły standard obsługi pracownika poprzez nieograniczony dostęp do własnego dokumentu szczegółowo wyjaśniającego potrącenia z wynagrodzenia brutto wszelkich składek i zaliczek na podatek dochodowy w dowolnym czasie i miejscu.

Czy może istnieć inna przyczyna stosowania elektronicznych pasków płacowych?

Niejasności związane ze sposobem obliczania pensji stanowią częsty dylemat osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wiąże się to z  kłopotliwym dla pracownika  wyjaśnianiem otrzymanej kwoty wynagrodzenia w dziale księgowości lub bezpośrednio u przełożonego.
W celu uniknięcia powyższych niedogodności stosuje się paski płacowe. Co prawda przepisy prawa pracy nie zobowiązują pracodawcy do indywidualnych wyciągów z listy płac, jednakże mogą być one przewidziane w przepisach zakładowych.

Standardowa dystrybucja pasków płacowych wymaga wielu kosztownych i pracochłonnych operacji takich jak: wydruku, zabezpieczenia kopert oraz koordynacji w ich dostarczeniu. Ponadto pracodawca związany jest z przechowywaniem i odzyskiwaniem historycznych dokumentów.

Optymalizacja procesu wysyłki pasków płacowych

Najdogodniejszym dla pracodawcy i zatrudnionego pracownika sposobem wysyłki i odbioru pasków płacowych jest niezawodny i łatwy w obsłudze program KT-Paski.

Aplikacja w prosty i szybki sposób automatycznie dzieli wygenerowaną w systemie kadrowo-płacowym listę płac na pojedyncze paski oraz wysyła je do pracownika w wybrany przez użytkownika sposób:

  • wysyłka wiadomości na email pracownika - dostęp do paska jest możliwy po podaniu hasła,
  • wysyłka SMS z danymi logowania do portalu pracownika, skąd można pobrać pasek płacowy.

 

System KT-Paski nie wymaga od użytkownika skomplikowanych konfiguracji. Wdrożenie polega na uruchomieniu serwisu oraz prostym szkoleniu. Obsługa systemu została ograniczona do minimum i co najważniejsze, wysyłka elektroniczna eliminuje ryzyko pomyłek czy upublicznienia danych płacowych w procesie  dostarczenia.

 

Zobacz krótki filmik na YouTube jak użytkować aplikację KT-Paski:
https://www.youtube.com/watch?v=IT4kmcA8IQ4

 

Od czego zacząć dostarczanie pasków płacowych pracownikom?

Od strony technicznej uruchomienie serwisu elektronicznej dystrybucji pasków płacowych leży po stronie producenta programu. Natomiast dla pracodawcy niezbędne jest w pierwszej kolejności:

  • zebranie oświadczeń ze zgodą pracowników do otrzymywania informacji o danych płacowych i deklaracjach podatkowych drogą elektroniczną. Wysyłanie danych osobowych bez zgody pracownika może przynieść negatywne konsekwencje prawne;
  • przygotowanie zestawienia numerów telefonów i adresów email pracowników oraz wybór metody doręczenia danych (użycie poczty elektronicznej, wiadomości SMS).

Korzyści dla pracodawcy oraz pracowników

Rozwiązania elektronicznego obiegu dokumentów zrewolucjonizowały sposób prowadzenia dokumentacji oraz wymiany informacji w wielu organizacjach (między innymi w systemach klasy ERP). Automatyczny proces elektronicznej wysyłki przede wszystkim dba o bezpieczeństwo przekazywanych informacji, oszczędza czas, a co bardzo ważne redukuje koszty.

Pracownicy, którzy pobierają informację o wynagrodzeniu dzięki aplikacji KT-Paski mają dostęp do swojego paska płacowego w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Podgląd otrzymanego dokumentu pracownik może wydrukować lub zachować w pamięci swojego urządzenia. Jedynym wymogiem jest dostęp do sieci Internet.

Pracodawca ma możliwość dystrybucji wielu innych chronionych szyfrem dokumentów jak np. PIT-11 stosując bliźniacze aplikacje marki KT-Soft, która gwarantuje wysoką jakość usług i bezpieczeństwo danych wrażliwych.


Pracodawco!

  • Jeżeli dostarczasz paski płacowe pracownikom rozważ korzyści, jakie może ci przynieść aplikacja KT-Paski.
  • Jeżeli do tej pory twoi pracownicy nie otrzymywali raportu płacowego zastanów się czy omawiana aplikacja KT-Paski podniesie jakość komunikacji z pracownikiem i standard wizerunku firmy.

KT-Paski to usługa, która przyniesie korzyści dla pracodawcy, działu kadr i płac oraz wszystkim zatrudnionym.
Więcej na temat dystrybucji dokumentów dowiesz się na naszej stronie https://ktsoft.pl/oferta/rozwiazania-dla-ksiegowosci.