Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Dzień Księgowego - Księgowe i księgowi w Polsce obchodzą swoje święto 9 czerwca.

Księgowe i księgowi w Polsce obchodzą swoje święto 9 czerwca.

Tego dnia w 1907 roku został powołany do życia Związek Buchalterów w Warszawie (buchalter z niem. – księgowy ) . W 1926 r. związek zmienił nazwę, promując w młodym państwie polskie słownictwo, na Związek Księgowych w Polsce i działał nieprzerwanie pomimo czasów okupacji. W 1946 r. został przekształcony na Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i funkcjonuje do dziś.

Obecnie SKwP posiada 26 oddziałów oraz zrzesza nie tylko księgowych, ale również audytorów, biegłych rewidentów czy doradców podatkowych. Od 1989 r. Stowarzyszenie jest członkiem Międzynarodowej Federacji Księgowych w Nowym Jorku.

Z okazji Dnia Księgowego Stowarzyszenie Księgowych w Polsce organizuje co roku w swoich oddziałach wycieczki, pikniki rodzinne, spotkania integracyjne czy konferencje merytoryczne.

Z naszej strony wszystkim wykonującym ten trudny i odpowiedzialny zawód składamy serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych i osobistych, stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, bezbłędnych rozliczeń i jak najmniej kontroli.

Zespół KT-Soft