Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualność

Baselinker - błędy w eksporcie faktur do pliku epp

Baselinker to bardzo popularny menadżer sprzedaży integrujący wiele internetowych platform handlowych takich jak Allegro, Amazon, eBay oraz wiele sklepów internetowych. Jedną z ważnych funkcji jest możliwość wykonania eksportu faktur do programu księgowego w tym w formacie epp dla programów Insert Rewizor/Rachmistrz.

Pliki epp często są także wykorzystywane do importu faktur do własnego systemu księgowości poprzez konwersję programem KT Konwerter Księgowy.

Problemy z importem faktur

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących błędów podczas konwersji danych z plików epp powstałych w Baselinker. W wyniku analizy stwierdziliśmy, że pliki są błędne. W niektórych przypadkach pomijany jest nagłówek faktury, a pozostaje część dotycząca wartości stawek vat. Błąd został zgłoszony do Baselinker.
KT Konwerter Księgowy nie pozwala na konwersję takiego pliku, ponieważ trudno uznać jego zawartość za godną zaufania.
Nie mamy wiedzy jak zachowują się inne programy podczas odczytu takich plików. W wypadku gdy jego przetwarzanie zakończy się poprawnie należy dokładnie sprawdzić czy liczba i wartość dokumentów jest zgodna ze zestawieniami platformy Baselinker.

Czy można taki plik poprawić ręcznie?

Zapewne nikomu nie uśmiecha się ręczne wprowadzenie tysięcy dokumentów. Na szęście pliki EPP mają postać tekstową i dość łatwo można go poprawić. Wystarczy do tego program Notatnik. Łatwiej będzie przy użyciu darmowego programu Notepad++.

Miejsce błędu (linia) jest wskazywane w komunikacie o błędzie przez KT Konwerter Księgowy. Tak jak na poniższym obrazie.

Gdy otworzymy ten plik i przejdziemy do wskazanej lokalizacji to zobaczymy następujące zapisy:

Jak widać brakuje zapisu faktury o numerze 122. Aby poprawić plik usuwamy fragment zaznaczony na czerwono.
Zapisujemy go i wykonujemy ponowną konwersję. Jeżeli błąd się pojawi ponownie powtarzamy operację.
Po wykonaniu importu do programu księgowego należy ręcznie wprowadzić faktury, które nie wystąpiły w pliku EPP.

Aktualizacja

25 maja BaseLinker przesłał nam informację, że błąd został naprawiony