Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

KT Konwerter Księgowy

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

KT Konwerter Księgowy

Czy licencja programu jest ważna przez 12 miesięcy?

Nie, licencja programu KT Konwerter Księgowy jest wieczysta, z tym, że pakiet aktualizacji i dostępu do pomocy technicznej jest ważny 12 misięcy.

Czy po roku muszę sam się zgłosić, aby odnowić pakiet aktualizacji i dostępu do pomocy technicznej?

Nie, miesiąc przed upływem ważności pakietu aktualizacji i dostępu do pomocy technicznej, otrzymają Państwo stosowną ofertę.

Chciałbym zainstalować program na kilku komputerach, czy na każdy muszę kupować osobną licencję?

Nie, licencja jest wielostanowiskowa, bez limitu.

Nie mam pewności w jakim formacie jest plik, który chcę przekonwertować, czy można to jakoś sprawdzić?

Tak, najlepiej wysłać taki plik na adres konwerter@ktsoft.pl, wtedy nasz dział wsparcia sprawdzi plik i dopasuje odpowiedni format.

Jako biuro rachunkowe posiadam kilku klientów, którzy generują pliki w tym samym formacie, czy muszę wykupować dany format na każdego klienta osobno?

Nie, w KT Konwerterze Księgowym opłata pobierana jest za format, czyli liczba klientów/plików w danym formacie, nie wpływa na jego cenę.

Mój klient przesyła mi pliki z dokumentami, które nie zawierają oznaczeń dot. JPK V7 (kodów GTU, procedur JPK). Czy mogę w programie nadać kody GTU, procedury JPK?

Tak, używając modułu rozszerzonego eksportu dokumentów można nadać dokumentom kody GTU, procedury JPK zarówno zbiorczo jak i indywidualnie.

Czy program daje możliwość sprawdzenia statusu VAT kontrahentów w konwertowanych dokumentach?

Tak, używają modułu weryfikacji statusu VAT, można podczas konwersji sprawdzić status VAT kontrahenta zgodny z białą listą podatników.

Mam bardzo dużo dokumentów wystawianych na zagranicznych kontrahentów. Czy mogę w KT Konwerterze Księgowym sprawdzić VIES kontrahentów zagranicznych?

Tak, moduł weryfikacji statusu VAT pozwala weryfikować zagranicznych kontrahentów w oparciu o rejestr VIES.

Chciałbym dokupić nowy format, jednak nie mam ważnego pakietu aktualizacji i wsparcia technicznego, czy jest taka możliwość?

Nie, aby móc dokupować nowe moduły, należy mieć ważny pakiet aktualizacji i wsparcia technicznego.

Nie wykupiłem pakietu aktualizacji i wsparcia technicznego na czas, czy mogę to zrobić później?

Tak, w takim przypadku należy skontaktować się z naszym działem handlowym, który przeliczy koszt pakietu aktualizacji i przedstawi Państwu odpowiednią ofertę.