Delegowanie uzupełniania GTU na klienta biura rachunkowego

Opublikowano w November 17, 2020
Kategoria Konwerter

Wprowadzenie nowego pliku JPK VAT połączonego z deklaracją VAT postawiło księgowych przed nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest oznaczenie dokumentów grupami GTU i procedurami JPK.

Klienci często dostarczają faktury sprzedaży papierowo lub w postaci zestawień, które nie mają odpowiednich oznaczeń. Księgowość zaś musi te oznaczenia wprowadzić co jest problematyczne, bo sprzedawany przez klienta asortyment jest poza szczegółową wiedzą biura rachunkowego.

Można prosić klienta o ręczne opisanie faktur, ale takie rozwiązanie zmusza do ręcznego wprowadzenia oznaczeń do programu księgowego co jest bardzo pracochłonne.

KT Konwerter Księgowy wspiera te czynności w szerokim zakresie poprzez konwersję danych faktur wraz z oznaczeniami czy też Moduł Zaawansowanej Konwersji ułatwiający hurtowe zmiany tych oznaczeń. Teraz umożliwiliśmy delegowanie wprowadzenia oznaczeń do faktur na klienta biura rachunkowego, dzięki czemu można uniknąć żmudnego ich przepisywania.

Jak taki proces wygląda? Jest bardzo prosty i składa się z kilku kroków rozłożonych w czasie.

  1. Klient dostarcza plik z rejestrem faktur przeznaczony do zaimportowania do Konwertera.
  2. Wczytujemy dane do Konwertera, do Modułu Zaawansowanej Konwersji.
  3. Zapisujemy wczytane dane do pliku xlsx (dla programu Excel).
  4. Plik przekazujemy klientowi w celu uzupełnienia oznaczeń GTU i procedur JPK. Jest to prosta czynność. Wystarczy w odpowiednich komórkach arkusza wpisać literę T lub 1.
  5. Klient odsyła uzupełniony plik do biura.
  6. Uruchamiamy Konwerter i wczytujemy plik rejestru faktur (ten sam co w kroku 1).
  7. W Module Zaawansowanej Konwersji importujemy z pliku XLSX oznaczenia GTU i procedury JPK. Pozostałe dane pozostają niezmienione.
  8. Wykonujemy eksport danych dla programu księgowego, a następnie importujemy je w programie księgowym ciesząc się uzupełnionymi danymi.

Opisana wyżej funkcja daje możliwość zwiększenia efektywności korzystania z KT Konwertera Księgowego i zmniejszenia obciążeń pracowników biur rachunkowych.

Kontakt z nami

Na wszelkie zapytania jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

KT-SOFT S.C.
43-410 Zebrzydowice
ul. Dworcowa 13

NIP: 548-254-13-39
REGON: 240757970

KT-Soft S.C. jest firmą informatyczną specjalizującą się w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu systemów informatycznych. Prowadzimy działalność w zakresie produkcji dedykowanego oprogramowania, świadczymy usługi wdrożeniowe, konsultacje oraz obsługę informatyczną firm. Jesteśmy obecni na rynku od 1993 roku. Jako spółka działamy od roku 2007.

Sekretariat:
Tel: +48 32 720 64 91
Email: ktsoft (@) ktsoft.pl
Dział handlowy:
Tel: +48 32 720 64 91
Tel: +48 667 161 880
Wsparcie techniczne:
Tel: +48 32 720 64 92

Śledź nas w mediach społecznościowych

© 2020 KT-Soft
Wszelkie prawa zastrzeżone.