Powrót do góry
Szukaj w serwisie Facebook KT SOFT rozwiązania dla księgowości przycisk Youtuba
Programy księgowe

Aktualności - KT PSZOK

Zmiany w imporcie do Buchaltera 2024

Z początkiem 2024 roku wiele programów księgowych otrzymało nowe wersje. Nie inaczej było w przypadku programu Buchalter WIN, w którym znajdziemy wiele, istotnych zmian, a jedną z nich jest zmiana ewidencji faktur do paragonów.

Styczniowe zmiany dokonane przez firmę GRAF-SOFT, dotyczyły głównie integracji systemu z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Jednak poza zmianami związanymi z nowymi przepisami, w Buchalterze zmieniła się zasada ewidencji faktur do paragonów. Dotychczas tego typu dokumenty były księgowane w ewidencji sprzedaży.  

W najnowszej wersji, w ewidencji sprzedaży, na liście możliwych do wprowadzenia dokumentów na próżno szukać faktury do paragonu.

Możliwość wprowadzenia faktury do paragonu jest za to dostępna w ewidencji sprzedaży pomocniczej.

W trosce o naszych klientów, jako firma KT-SOFT, szybko wdrożyliśmy poprawki dostosowujące KT Konwerter Księgowy do zmian w programie Buchalter w zakresie KSeF oraz faktur do paragonów.

W najnowszej wersji KT Konwertera Księgowego, po konwersji, w podanym katalogu, automatycznie tworzy się dodatkowy katalog, w którym znajdują się pliki z fakturami do paragonów. W związku z tym w programie Buchalter WIN, należy wykonać podwójny import, osobno do ewidencji sprzedaży (z katalogu wskazanego w ustawieniach programu KT Konwerter Księgowy) i osobno do ewidencji sprzedaży pomocniczej (z podkatalogu, utworzonego automatycznie przez KT Konwerter, gdzie znajdują się faktury do paragonów).